МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020 РОКУ ТА МЕХАНІЗМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ГЕНДЕРНИХ КВОТ

Автор(и)

  • ВОРОНА П. В.,
  • ФРОСІНЯК Р. В.,

DOI:

https://doi.org/10.46922/vol1iss4(16)pp11

Ключові слова:

місцеві вибори, гендерні квоти, кандидат у депутати місцевої ради, голова територіальної громади, гендерний дизбаланс, оргпни місцевого самоврядування.

Анотація

У статті автори проводять аналіз резуль­татів місцевих виборів 2020 року на предмет дотримання гендерних квот та досліджують ефективність дії правових механізмів дотримання цих квот, закладених у Виборчому ко­дексі.

Зазначено, що у перехідних посткомуністичних сус­пільствах гендерна рівність як інститут громадянського суспільства лише формується, а під суспільними інтересами часто розуміються групові (кланово-олігархічні) інтереси тих, хто створив і фінансує партії для відстоювання своїх власних потреб, у т.ч. для легалізації впливу на місцеву й центральну владу. Крім професійного фактору на гендер- ний дизбаланс суспільства певним чином впливає менша доступність жінок до фінансового ресурсу, необхідного для проведення масштабних виборчих і політичних кампаній. На «низовому» рівні, де для проведення кампаній у режимі без­посереднього спілкування вистачає персонального ресурсу і особистих якостей, жінки представлені більш пропорційно. Там, де потрібні значні ресурси для організаційного, медійного, кадрового забезпечення, гендерна диспропорція зростає.

Автори стверджують, що Виборчий кодекс все ж за­провадив дієвий механізм дотримання гендерного пари­тету, що передбачає присутність серед кандидатів від партії не менше тритини представників однієї статі, що сприятиме більш ефективній роботі і більшій дієвості ор­ганів місцевого самоврядування. Норми Виборчого кодексу потребують ще подальшого упорядкування з використан­ням рейтингового підходу до формування кінцевого, вже післявиборчого, списку політичної партії та врахування за­
рубіжного досвіду дотримання гендерного паритетуту на місцевих виборах.

Біографії авторів

ВОРОНА П. В.,

доктор наук з державногоуправління,перший проректор Інституту підготовки кадрів

державної служби зайнятості України

ФРОСІНЯК Р. В.,

аспірант Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-04